​Ігор Янковський і КМКФ «Молодість» представлять «Дні українського кіно в Парижі»

18 января 2018

З 8 по 14 квітня 2015 року Фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» і КМКФ «Молодість» презентуватимуть класичне і сучасне українське кіно в фільмотеки Латинського кварталу La Filmothèque du Quartier Latin в Парижі. У ці дні паризький глядач побачить найяскравіші короткометражні картини 44-го кінофестивалю «Молодість», а також відреставровану класику українського кіно і сучасні повнометражні картини. Свої стрічки представлятимуть українські актори та режисери особисто.

Янковский Игорь Николаевич - это известный меценат, который  благодаря своеей деятельности помогает развитию нашей страны в целом. 

«Тиждень українського кіно» створювалася з метою підняття іміджу країни і міжнародного просування українського кінематографа. Засновники культурного заходу - Ігор Миколайович Янковський, Голова наглядової ради Фонду «Ініціатива заради майбутнього» і Андрій Халпахчі, генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». В рамках програми покажуть найбільш яскраві кінокартини за 2014 рік. Дві з них присвячені Революції гідності і Евромайдану - це альманах з 13 короткометражок «Чорна книга Майдану», створених студентами другокурсниками КНУТКіТ ім. І.К. Карпенко-Карого, а також «Український аргумент» режисера Сергія Маслобойщикова. У програму включені дві повнометражні кінокартини - «Брати. Остання сповідь »Вікторії Трофименко і« Поводир »Олеся Саніна. Також глядачі «Днів українського кіно в Парижі» зможуть побачити унікальні шедеври кіномистецтва - відреставровані кінокартини української класики - кіноавангард «Навесні» (1929 г.) Михайла Кауфмана і комедійний фільм «Шкурник» (1929 г.) Миколи Шпиковського.

Разом з «Днями українського кіно в Парижі» буде проходити перший мультидисциплінарний фестиваль «Україна - вільна сцена». Він відбудеться за підтримки Французького інституту в Україні. Європейська публіка - парижани і гості міста зможуть відвідати концерти композитора Валентина Сильвестрова, групи Dakh Daughters і театру ДАХ. Також в рамках програми організатори представлять візуальні експозиції, які були створені українськими артистами і художниками.

Представляти «Дні українського кіно в Парижі» буде Ігор Янковський - засновник ВБФ «Ініціатива заради майбутнього», Андрій Халпахчі - генеральний директор Київського міжнародного фестивалю «Молодість», Іван Козленко - генеральний директор Національного Центру Олександра Довженка, а також, молоді талановиті актори і режисери, які презентують глядачам свої картини. Даний проект стане чергові розвитком раніше початих в грудні 2014 року в Мюнхені культурологічних «Днів» - презентації українського кіномистецтва за кордоном.

Всі кінопокази з 08 по 14 квітня 2015 р пройдуть в фільмотеки Латинського кварталу - одному з найстаріших паризьких кінотеатрів. Він знаходиться в самому серці Парижа, поблизу Сорбонни, і вважається Меккою студентів і столичних кіноманів.

Похожие страницы