​Котушка для матчевої ловлі

27 августа 2018

матчева котушка

Перед тим, як вибрати котушку для матчевої ловлі необхідно врахувати ряд особливостей методу лову. У матчевій лові застосовується виключно монофіламентна волосінь. Міцно зміцнилися в спінінга і короповій ловлі плетені шнури в даному випадку не підходять абсолютно. Волосінь для матчевої ловлі повинна бути міцною, щодо жорсткої і потопаючої.

Виходячи з цього, робимо висновок, що котушка для матчевої ловлі повинна забезпечити рівне укладання монофіламентной волосіні, діаметр якої в матчі становить 0,18-0,22 міліметра. У рідкісних випадках, коли ведеться лов з важкими поплавками (ваглери - поплавки для матчевої ловлі), діаметр основної жилки може бути більше.

Качественные пластиковые катушки оптом купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Щоб купити матчеву котушку, потрібно розуміти, які вимоги до неї повинні пред'являтися, і яка взагалі може називатися «матчевої». Перейдемо до розгляду окремих елементів.

снасті для матчевої ловлі

Параметри котушки для матчевого вудилища

Фрикційне гальмо матчевої котушки

У матчевій лові роль фрикційного гальма переоцінити неможливо. Якщо специфіка лову спінінга ще допускає форсоване виведення, то застосовуються в матчі тонкі повідці вимагають обережного виведення. Фрикціон матчевої котушки налаштовується під навантаження на розрив повідця, при цьому дається запас до 20% міцності.

Зрозуміло, фрикціон повинен мати тонке налаштування. Для зручності користування, бажано вибирати котушки із заднім розташуванням фрикциона. Вони трохи важче класичних спінінгів котушок переднефрікціонних, але це - некритично.

Заднє розташування фрикциона дозволяє регулювати його зусилля безпосередньо на етапі виведення. Це може бути необхідним, коли потрібно прискорити процес виведення або зупинити йде в корчі рибу. Але сам факт затягування фрикційного гальма в контексті матчевої ловлі рідко обертається чимось хорошим. Швидше, це - остання спроба рибалки зупинити рибу, вивести яку на берег уже навряд чи буде можливим.

Передавальне число котушки

Цей показник характеризує кількісне відношення оборотів рукояті до кількості оборотів ротора. Чим більше оборотів виконає ротор, тим більше за інших рівних умов, буде намотано волосіні на шпулю, і тим більше швидкісний буде «м'ясорубка». Найбільш універсальними і поширеними є котушки з передавальним співвідношенням 5,1: 1. При одному обороті ручки ротор виконає 5,1 обороту. Швидкісні котушки мають передавальне співвідношення більше, ніж 5,4: 1. Саме вони і будуть потрібні для оснащення котушкою матчевого вудилища.

Розмір шпулі

Характерною особливістю матчевих котушок є шпуля збільшеного діаметру. Це дозволяє волосіні легше сходити зі шпулі, що позитивно впливає на дальність закидання. Але шпуля повинна бути дрібною. Стандартна стометрова розмотування волосіні повинна повністю заповнювати шпулю.

Розмір котушки

Розмір котушки прийнято вимірювати за класифікацією шимано. В контексті матчевої ловлі будуть потрібні «м'ясорубки» розміром від четвертого. Для роботи важкими ваглерамі - від п'ятого. Для лову легким матчем на короткий час цілком підійде і котушка розміром до 2000 по Shimano з класичної спінінга дрібної шпулею.

матеріал шпулі

Зрозуміло, металеві шпулі краще, але застосування монофіламентних лісок допускає і використання пластикових шпуль. Як правило, якісні котушки спочатку комплектуються металевими шпулями, а пластикові шпулі можуть йти до них в якості запасних. Так як вимоги до матчеві котушок досить високі, бюджетні безінерцінкі для даного виду лову не підійдуть. Відповідно, питання вибору матеріалу шпулі в більшості випадків вирішується автоматично.

кількість підшипників

Для якісної роботи котушки цілком достатньо, якщо в її корпус буде «укладено» 4 якісних підшипника. Якісні котушки світових лідерів укомплектовані 4-5 підшипниками.

При цьому на корпусі безликих «китайців» красуються написи 12+ 1 або більше того. Чи варто це сприймати всерйоз? Звичайно, ні. До слова, 4 + 1 означає, що в котушці є 4 кулькових підшипників, і один роликовий.

кліпса

У матчевій ловлі довжина випуску волосіні контролюється по нанесеній на неї позначці. Для цього використовується спеціальний маркер. Сама кліпса не використовується, тому її форма і матеріал виготовлення в даному питанні ролі не грають.

Похожие страницы