​Силові високовольтні трансформатори

16 апреля 2019

Трансформатор - це електромагнітне обладнання. Він перетворює напругу електричного змінного струму в більшу або меншу сторону. Робота трансформатора заснована на явищі електромагнітної індукції, яке відкрив Фарадей в 1831 році.

Вы можете купить качественные высоковольтные трансформаторы напряжения по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Сьогодні трансформатори є в будь-якому пристрої, який працює від мережі. За призначенням виділяють трансформатори струму, напруги та силові трансформатори.

У трансформатора струму допоміжна роль. Напруга на обмотках ВН і НН в ньому майже однакове. З їх допомогою до мережі підключаються вимірювальні прилади і реле.

Трансформатор напруги використовується для відділення ланцюгів високої напруги від низької напруги вторинних обмоток. За допомогою таких пристроїв до мережі високої напруги підключають вимірювальні прилади.

Призначення силових трансформаторів - перетворення напруги змінного струму в електричних мережах. Остання група трансформаторів - найпоширеніша.

Типи силових трансформаторів

за потужністю

Силові трансформатори в залежності від номінальної потужності (кВА) і напруги (кВ) діляться на вісім габаритів: силові високовольтні трансформатори

I - до 100 кВА / до 35кВ;

II - 100 - 1000кВА / до 35кВ;

III - 1000 - 6300кВА / до 35кВ;

IV - від 6300кВА / до 35кВ;

V - до 32000кВА / 35 - 110кВ;

VI - 32000 - 80000кВА / до 330кВ;

VII - 80000 - 200000кВА / до 330кВ;

VIII - від 200000кВА / від 330кВ.

За призначенням

За призначенням трансформатори діляться на знижують і підвищують.

Підвищувальні трансформатори служать для передачі електричної енергії на великі відстані. Чим менше струм і вище його напруга, тим менше енергії втрачається під час руху електричного струму по високовольтної лінії.

Понижуючі трансформатори - це фінальна точка руху електричного струму. Вони знижують напругу струму і розподіляють електроенергію по споживачах.

За конструкцією охолодження силового трансформатора

Залежно від системи охолодження трансформатори поділяють на сухі, масляні і з рідким діелектриком в якості ізоляції.

Активна частина сухих трансформаторів охолоджується повітрям. Вентиляція буває природною і примусовою.

Масляний трансформатор охолоджується за допомогою масла в баку. Масло - це одночасно і ізоляція пристрою. Масляне охолодження, як правило комбінується з повітряним. Масло і повітря можуть циркулювати природним шляхом і примусово.

У трансформаторах з рідким ізолятором охолодження проводиться природним шляхом або з дуттям.

По пристрою силового трансформатора

Залежно від кількості фаз виділяють: однофазні та трифазні трансформатори.

За кількістю обмоток бувають: двохобмотувальні й трьохобмотувальні трансформатори.

За наявності захисного кожуха бувають: відкриті і захищені трансформатори.

За характеристиками силових трансформаторів і застосування

За місцем установки трансформатори бувають: для зовнішньої установки, для установки в неопалюваних приміщеннях, для установки в опалювальних приміщеннях, для установки в умовах підвищеної вологості.

По клімату місця експлуатації: для холодного клімату, для помірного клімату і для тропічного клімату.

Масляні трансформаториПо області застосування

За сферою використання трансформатори бувають: для електропостачання електростанції, для лінії електропередач постійного струму, для підприємства металургійної галузі, для насосу, для екскаватора, для температурної обробки грунту і бетону на будівництві, для грунту і бетону на буровій установці.

У супровідних документах до трансформатора виробники дають докладний опис силових трансформаторів. Якщо ви погано орієнтуєтеся в буквених позначеннях, то звертайтеся за консультацією до офіційного дистриб'ютора трансформаторного заводу в вашому регіоні. Кваліфіковані фахівці зорієнтують вас в питаннях вибору силового трансформатора струму і напруги.

Похожие страницы