​Лінолеум або ламінат - на чому зупинити вибір?

23 августа 2019

Вибираючи підлогове покриття, споживачі бажають, щоб матеріал був хорошої якості, мав привабливий зовнішній вигляд і мав демократичною вартістю. Сьогодні на ринку представлено два типи покриття, що відповідають цим вимогам - синтетичний ламінат і лінолеум. Практичні поради, наведені в статті, допоможуть визначитися з вибором матеріалу і зробити правильну покупку.

склад

Синтетичний лінолеум складається з скловолокна. Його нижній шар - повсть, або інший матеріал, а захисний верхній виготовляється з ПВХ-компонентів. Також на ринку можна знайти натуральний лінолеум, в складі якого відсутні речовини хімічного походження. Такий матеріал відрізняється абсолютною безпекою для здоров'я людини, але його вартість на порядок вища за ціну синтетичного лінолеуму. Ламінат виготовляється на основі МДФ або ДСП, шару з паперових компонентів і зовнішнього захисного покриття, що ламінує.

Укладання

Лінолеум - матеріал, що відрізняється простим монтажем. На ринку є рулони різної ширини (1-5 метрів), завдяки чому споживач може підібрати потрібний розмір для безшовної укладання покриття в приміщеннях з різними габаритами. За рахунок м'якої основи лінолеум легко лягати на поверхню. Для його монтажу не потрібно ніяких попередніх обробок. Ламінат - більш складний в укладанні матеріал. Плити повинні монтуватися на підготовлену поверхню (рівну, без вм'ятин і найменших виступів). Перед укладальними роботами необхідно прокласти підкладку з метою поліпшення звуко- і теплоізоляції. Для монтажу ламінату будівельнику будуть потрібні певні вміння.

Термін експлуатації

Побутовий лінолеум при дотриманні правил експлуатації може прослужити не менше 10 років у вітальнях і спальних кімнатах; в коридорах, кухнях і ванних - до 7 років. Термін служби ламінату трохи вище. Він становить 20 років. Ламінат здатний довгий час зберігати свою естетичність, оскільки він не схильний до деформацій при механічному впливі, не боїться іскор, що горить попелу. Однак для укладання в приміщеннях з підвищеною вологістю такий матеріал не годиться. При постійному впливі вологи існує ризик розбухання.

особливості догляду

І лінолеум, і ламінат не вимагають спеціалізованого догляду. Для миття синтетичного лінолеуму підійде вода і будь-який миючий або засіб для чищення без вмісту грубих абразивних частинок. Ламінат вимагає більш дбайливого догляду. Для його миття знадобиться м'яка ганчір'я і миючі склади. Також власнику ламінованого покриття необхідно періодично очищати міжплиткові стики.

Дизайн

Виробники випускають як гладкі, так і фактурні види ламінату та лінолеуму у всіляких колірних рішеннях. Ці матеріали для укладання підлоги можуть імітувати натуральний або штучний камінь, дорогі деревні породи. Ламінат має більш «дорогим» зовнішнім виглядом, оскільки візуально виглядає як паркетна дошка.

Ціна

За вартістю ламінат і синтетичний лінолеум знаходяться в середньому ціновому сегменті. Однак ламінат, через наявність у складі деревини, варто на порядок вище (в 1,5-2 рази). Натуральний же лінолеум обійдеться споживачеві дорожче ламінованого покриття.

Переваги ламінованих плит:

Багата кольорова палітра. Ламіноване покриття виглядає оригінально і дорого, зовні нагадуючи паркет.

Стійкість до деформації. Ламінат не змінює форму при експлуатації в приміщеннях з низьким вмістом вологості. Матеріал має жорстке зовнішнє покриття, завдяки чому на ньому не залишається слідів від меблів або каблуків.

Вогнетривкість. Ламінат не запалиться і не постраждає від випадкового попадання іскри.

Холодостойкость. При впливі надмірно низьких температур ламіновані плити не тріскаються і не деформуються.

Переваги синтетичного лінолеуму:

Багатий вибір. На ринку представлені матеріали з різною фактурою і колірною гамою, за рахунок чого споживач зможе підібрати оптимальний варіант для будь-якого приміщення.

Безпека при експлуатації. Завдяки Антиковзаюче верхнього шару ризик посковзнутися на лінолеумі і отримати травми мінімальний.

Вологостійкість. Лінолеум не деформується при експлуатації в приміщеннях з високим рівнем вологості.

Порівняльні характеристики двох підлогових покриттів дають можливість споживачеві підібрати найбільш підходящий матеріал для укладання в конкретному приміщенні. Основне правило при виборі - знайти продукцію від надійного виробника, що випускає якісні, довговічні та безпечні товари.

Похожие страницы