Допомога юриста в боротьбі с забудовниками

30 июля 2017

У разі, якщо забудовник затримує здачу квартири в новобудові, то ви маєте право на стягнення неустойки в розмірі 1/150 від ставки рефінансування за кожний день прострочення. Тобто для простоти розуміння, ви маєте право на 20% річних від вартості квартири. Слід пам'ятати, що якщо затримка здачі об'єкта перевищує двомісячний термін, то ви можете розірвати договір із забудовником і повернути всі сплачені за квартиру гроші разом з неустойкою.

Профессиональный юрист по новостройкам киев поможет Вам поставить застройщика на место. Цены на услуги Вас приятно удивят.

Важливо пам'ятати, що забудовники часто намагаються переконати пайовиків в необхідності підписання додаткової угоди про перенесення термінів передачі квартири, проте це добровільна справа, забудовник не може примушувати вас до цього і ваш відмова жодним чином не позначиться ні на якості квартири, ні на терміни її передачі.

Щоб стягнути неустойку, необхідно, по-перше, подати забудовнику претензію з відповідним розрахунком. Дана претензія, на жаль, не буде задоволена і носить скоріше формальний характер, тому що забудовнику вигідно довести справу до суду і спробувати знизити розмір неустойки.

Через що знижують неустойку в суді?

Незважаючи на те, що законом передбачено розміри неустойки, суди іноді їх знижують. Забудовник, як правило, посилається на причини, від нього не залежать: неефективна робота державних органів за погодженням будівництва, зрив термінів з боку державних монополій по підключенню до електромереж, водопостачання, каналізації. Такого роду факти можуть, дійсно, привести до того, що суд знизити розмір стягуваної неустойки (до 10-ти разів). Власне, основне завдання юриста по новобудовах в суді, уявити найбільший розмір понесених вами витрат у зв'язку з неотриманням квартири, це може бути договір оренди, додаткові відсотки за договором іпотеки, а також переконати суд, що причиною зриву термінів передачі квартири була некомпетентність, непередбачливість в веденні своєї будівельної діяльності забудовником.

Що робити, якщо квартира передана з недоліками?

Якщо під час приймання квартири в новобудові, ви виявите недоліки будівництва, то по-перше їх необхідно відобразити в акті прийому-передачі. Тобто прямо в акті, який вам надається на підпис, у вільному місці своєю рукою відобразіть наявні в квартирі недоліки. Недоліки можуть бути наступні, в квартирі без обробки: кривизна стін, підлог, підвіконь, щілини в віконних отворах, відсутність електроточок, відсутність або неправильно підведені комунікації, наявність будівельного сміття. У квартирі з обробкою це можуть бути будь-які недоробки, і таку квартиру слід приймати як і при будь-якому ремонті.

Якщо ви виявили такі недоліки, відбили в акті, необхідно направити забудовникові претензію і запропонувати забудовнику добровільно усунути такі недоліки в певний термін. Якщо забудовник не виконає вимоги, необхідно звернутися в суд. Для того, щоб стягнути із забудовника вартість усунення цих недоліків, необхідно проведення будівельної експертизи. За такого роду справах діють норми про захист прав споживачів, тобто крім основної суми можна стягнути 50% штраф, пені.

Похожие страницы