Як обрати склопакет вікон ПВХ

26 января 2019

На самому початку оповіді ще раз зазначимо, що склопакетом правильно називати не всю конструкцію сучасних пластикових євровікон, а тільки прозоре скляне заповнення.

Свою назву «склопакет» отримав за рахунок способу кріплення стекол між собою в єдину незалежну монолітну, герметичну конструкцію.

Склопакет складається з 2 або 3 листів скла, з'єднаних між собою високоміцним герметиком заводським способом. Щоб скла знаходилися на відстані, між ними по краю аркушів прокладають так звану «дистанційну рамку». Таким чином, конструкція склопакета виходить у вигляді своєрідного сендвіча, де скла чергуються з повітряними камерами, розташованими між ними.

Однокамерний І двокамерний склопакет

Якщо склопакет складається з двох листів скла, то між ними утворюється одна повітряна камера. Такий склопакет називається однокамерний. Якщо в складі склопакета 3 листа скла, то між ними утворюється дві камери і. відповідно, такий склопакет називається двокамерний.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Опис технічних характеристик правомірно почати з формули склопакета, інакше кажучи, паспорта. Знаючи формулу склопакета, ви знаєте про нього, можна сказати, все. Які скла, скільки і на якій відстані з'єднані між собою у єдиний склопакет. Від складу цього набору безпосередньо залежать фізичні властивості склопакета: його здатність до захисту від шуму і морозів, пропускання сонця і ультрафіолету, ударостійкість і пожежна безпека.

Як приклад розглянемо формули найпоширеніших однокамерних і двокамерних склопакетів.

4М1-16-4М1

Формула найпростішого склопакета. Де 4М1 - товщина (4 мм) і марка (М1) зовнішнього скла, 16 - товщина (16 мм) повітряної камери (відстань між стеклами), 4М1 - товщина і марка внутрішнього (ближнього до приміщення) скла. Якщо підсумувати все товщини (4 + 16 + 4), то отримаємо загальну товщину склопакета (24 мм).

Примітка 1:

М1 - клас склопакета, де 1 - відповідає високій якості використовуваного скла. Якщо ви зустрінете маркування в якій вказана цифра 2 або 3 - то це скла гіршої якості.

6М1-8Ar-4M1-10Ar-4И

Так виглядає формула двокамерного склопакета, в якому зовнішнє скло (марки М1) має товщину 6 мм. Середнє скло (також звичайне будівельне скло марки М1) має товщину 4 мм, а внутрішньо скло має товщину 4 мм, але воно не просте. Маркування «І» говорить про те, що дане скло відноситься до класу енергозберігаючих.

Міжскляний відстань в даному склопакеті неоднакове по товщині. Воно становить 8 і 10 мм відповідно. Маркування Ar поряд з цифрою ширини повітряної камери говорить про те, що в якості заповнення камери використовувався спеціальний інертний газ (в даному випадку Аргон). У разі, коли з цифрою немає літерних позначень, як в попередньому прикладі, між стеклами звичайне повітря.

Примітка 2:

Більш товсте скло (як в даному прикладі, 6 мм) має кращу звукоізоляцію, що природно робить склопакет з таким склом кращим з точки зору шумозаглушення.

Енергозберігаючі скла мають кращу опірність до температур, відповідно кращу теплоізоляцію.

Інертний газ (криптон або аргон) збільшує теплоізоляційні властивості склопакета, застосовується в комплексі з енергозберігаючим склом. Так як тільки в такому поєднанні вдається досягти істотного ефекту.

В якості ще однієї важливої деталі склопакета, з точки зору захисту від промерзання, слід згадати застосування полімерних (пластикових) дистанційних рамок між стеклами. На відміну від застосовувалися раніше рамок з алюмінію, пластикові дистанційні рамки дозволяють позбутися від промерзання склопакета в крайових зонах. Пластикові дистанційні рамки кращий вибір, коли мова йде про максимальну теплоізоляції пластикового вікна.

Таким чином, сподіваємося, ми дали вам розгорнуте уявлення про будову склопакетів сучасних вікон. Точні технічні характеристики склопакетів по теплоізоляції ви можете знайти в Гості 30674-99 (Блоки віконні з полівінілхлоридних профілів), і в Гості 24866-99 (Склопакети клеєні будівельного призначення).

Похожие страницы