Яка роль піску при кладці цегли

31 октября 2017

Пісок є необхідною складовою для створення цегляної кладки. Його природні властивості роблять матеріал прекрасним вибором для будівельних потреб. Він інертний, не взаємодіє з іншими речовинами, досить однорідний, міцний, витривалий, при цьому доступний в природі в необмеженій кількості, простий в транспортуванні, а покупка піску не буде дорого коштувати.

При зведенні будівлі з цегли найважливішою характеристикою цементного розчину виступає міцність, яка безпосередньо пов'язана з міцністю будови. Багато в чому цей параметр корелює з тим, який пісок задіюється в цементно-піщаної суміші.

Фахівці радять в розчині для кладки цегли використовувати пісок, піднятий з дна річки. На відміну від кар'єрного і яружного, він не містить каменів і сторонніх домішок, так що не потребує додаткової промиванні, що підвищує ціну.

Такий пісок можна застосовувати для здійснення різноманітних бетонних робіт, використовувати не тільки в суміші для цегляної кладки, але для виробництва цегли, бетону, для створення асфальтобетонних сумішей, при прокладці доріг, при оформленні дренажу, для затерли і штукатурення, а також як складову барвників.

Для скріплення цегляної кладки частки піщинок повинні бути середньої фракції, але не більше, ніж 2,5 мм. Такий пісок додасть суміші належну міцність і опірність різним погодних умов.

Комфортабельные автобусы +на алаколь +из алматы довезут Вас за кратчайшее время и по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Звичайна цегляна кладка відчуває на собі лише стискають і зміщують впливу, але зовсім не піддається розривним. Тому кількість цементу, що відповідає за міцність і є більш дорогим матеріалом, ніж пісок, можна знизити.

Відсоток цементу в розчині впливає на його пластичність. Чим менше цементу, тим більше пластичність і тим простіше здійснювати кладку. Але знижувати відсоток цементу, задействуемих в суміші, можна лише до певних меж, так як від цементу залежить надійність зчеплення цегли.

Оптимальним буде скористатися цементно-піщаною сумішшю з вмістом цементу всього 25%. Такий розчин в побуті ще називають "худим". Він обходиться недорого і відповідає вимогам безпеки.

Рухливість же розчину можна підвищити за допомогою додавання в суміш відповідних пластифікаторів. Однак вони коштують не мало. І тут на допомогу приходить народна кмітливість: домогтися потрібного ефекту можна додаванням в суміш невеликої кількості звичайного прального порошку.

Слід враховувати, що для будь-якої різновиди цегли потрібно підбирати відповідну відповідну ступінь пластичності. Наприклад, при будівництві з саману, якщо розчин виявиться занадто рухливим, то це може привести до того, що він буде легко потрапляти в виїмки. А це призведе до значних зайвих витрат на суміш.

Як правило, цеглу рідко бувають ідеально правильної форми, так що для згладжування цих недоліків застосовують наповнення швів розчином. В суміші не повинні зустрічатися великі частки, які будуть перешкоджати акуратному вирівнюванню цегляних ліній, тому перш ніж робити суміш, пісок потрібно просіяти.

Щоб приготувати цементно-піщаний розчин для укладання цегли потрібно з'єднати три складових: цемент, пісок і воду. Зазвичай застосовують сухе змішування піску з цементом. Водою ж розводять у міру необхідності, так як за все через дві години після створення розчину він вже не годиться для роботи, застигає.

Отже, готувати його потрібно оптимальними дозуванням. Щоб розрахувати кількість для одного замісу, потрібно врахувати той факт, що на укладку одного цегли йде не більше пари хвилин.

Похожие страницы