​Будинки з екопан

6 августа 2018

Будинки з екопан фотоКаркасно-панельне будівництво малоповерхових споруд ледь не в усьому світі спирається на канадську технологію "Екопан". У свою чергу, ця технологія створена на можливостях використання структурних теплоізоляційних панелей.

Згадувана технологія почала зароджуватися ще в 1935 році в США. У той час були зведені перші експериментальні будинки. Однак поширення технології не набуло популярності через ряд причин.

Вы можете взять кредит подзалог недвижимости на сайте https://unigroup.kiev.ua/kredit-pod-zalog-nedvizhimosti на самых выгодных условиях.

До ідеї повернулися пізніше, в 1947 році. Локально. Тільки в країнах з північним кліматом і достатніми природними запасами ділової деревини взяли на озброєння не саму технологію, а закладену в неї ідею: швидке зведення каркасних будинків.

Зокрема, далеко вперед просунулися фіни. В їх національному виконанні SIP- панелі були замінені на дерев'яні каркасні щити. Для наповнення щитів фіни використовували дерев'яні планки, підготовлені з відходів деревообробної промисловості. Щити разом з несучими балками і стояками становили набір дерев'яного будинку з корисною площею до 80-100 кв. метрів. Головним покупцем таких швидкомонтованих будинків був Радянський Союз. У народі їх прозвали "фінські будиночки".

Панель "Екопан" має абсолютно відрізняється від фінської конструкцію. Вона є тришаровим виробом. Для зовнішніх шарів використовують орієнтоване стружкових плит (ОСП), а для внутрішнього шару-утеплювача - екструдований пінополістирол від 100 до 200 мм товщини.

Плити ОСП виробляють з декількох шарів дерев'яної стружки довжиною до 14 см. Кожен шар вкладають поверх попереднього перпендикулярно, шари просочують сполучною клеєм.

Пінополістирол в панелях є як утеплювачем, так і звукоізоляцією. Він з'єднаний клеєм з плитами ОСП під високим тиском. По торцях панелі в заводських умовах встановлюють дерев'яний брус з замком для з'єднання, він же служить каркасом.

Один кв. м панелі "Екопан" важить від 18 до 30 кг. Іншими словами, це будівельний виріб легке.

З таких панелей різної товщини виготовляють майже всі конструктивні елементи будинку: стін, перекриттів, даху.

Фундамент під будинок проектують з урахуванням якісних показників грунту. Він може бути стрічковим або стовпчастим. Також можливе застосування пальових фундаментів.

Беручи до уваги невелику вагу будинку, можливе закладання мало поглибленого фундаменту - залізобетонного пояса-моноліту. В цьому випадку економляться матеріали.

Заслуговує на увагу швидкий монтаж фундаменту при використанні коротких гвинтових металевих паль. Він закладається протягом декількох днів. При цьому на такому фундаменті будівництво будинків починається відразу після їх закладки, можна починати монтувати каркасну конструкцію будівлі.

Похожие страницы