Як вибрати утеплювач для фасаду? Якими критеріями керуватися?

24.05.2018

В ідеалі, одним з перших рішень є покупка всієї системи утеплювача одного бренду. А саме: клей для утеплювача і армування, грунт, профілі, а також штукатурка і фарба. Під час придбання системи утеплення, поцікавтеся у вашого менеджера, який саме утеплювач краще купувати і які дюбелі при цьому найкраще використовувати? Якщо ви спочатку поставите ці питання, то зможете уникнути безлічі проблем з системою утеплення, її гарантійних термінів і якості.

З приводу гарантії - окрема розмова. Так, виробники сухих будівельних сумішей дають гарантію на свою продукцію до 10 років. Але, за умови, що під час всіх етапів утеплення використовувалися продукти (штукатурка, декоративна штукатурка, грунтовка) однієї торгової марки, а на дюбелі і утеплювач були дані рекомендації для конкретної системи утеплення.

Щоб спочатку уникнути труднощів з вибором матеріалів для утеплення фасадів, вам досить знайти кваліфікованих фахівців, які мають багаторічний досвід в цій області і зможуть запропонувати вам найоптимальніший варіант за ціною, якістю на сухі будівельні суміші, утеплювачі та комплектуючі до них.

Інтернет-магазин https://baupro.com.ua може запропонувати широкий асортимент якісних матеріалів для системи утеплення українського та іноземного виробництва, які мають хороші відгуки на будівельному ринку України. На окрему увагу займає питання вибору клею.

Для приклеювання утеплювача, мінеральної вати і пінополістиролу, створення армуючого шару, рекомендують найрізноманітніші клеї: CERESIT, Knauf, Будмайстер, Момент, Kraisel.

Ну, і звичайно, питання вибору безпосередньо утеплювача. Клієнти «BAUPRO» часто стикаються з дилемою, який матеріал вибрати в якості утеплювача: мінеральну вату або пінополістирол?

Давайте розглянемо переваги і недоліки кожного з них.

Мінеральна вата

Плюси мінеральної вати в тому, що вона виготовлена з натуральних гірських порід і стійка до впливу високих температур. Її вогнетривкі якості є суттєвою перевагою, адже плавитися вона починається лише після впливу температури від + 1000 ° С і вище, через близько 2-х годин. Крім того, що мінеральна вата є негорючим матеріалом, вона, також, є паропроникним матеріалом, стійка до великого виду хімічних речовин і має відмінну звукоізоляцію.

Але, при всіх своїх перевагах, мінеральна вата володіє і рядом недоліків.

По-перше, це вага. Мінераловатні плити значно важче пінополістиролу.

По-друге, низька жорсткість матеріалу, що призводить до його невисокою міцності. Ну, і відсутність українських стандартів при застосуванні манвати в системі утеплення фасадів. Всі вимоги до цього матеріалу відображаються в техумови (ТУ).

Можемо зробити висновок, що мінеральна вата є найкращим видом утеплювача, якщо розглядати її з точки зору пожежної безпеки системи утеплення.

Пінополістирол

Повинен мати ДСТУ Б В.2.7-8-94, не підтримувати горіння і бути самозатухаючим.

Звичайно, відразу потрібно відзначити два важливих плюса цього матеріалу - його міцність (на стиск 130 кПа, на розрив 80 кПа), але при цьому легкість. Наступний безумовний плюс - це гігроскопічність пінополістиролу, а значить, він не втратить свої теплоізоляційні властивості під впливом вологи. Ну, і безумовно, - ціна продукту. Він в 2-3 рази дешевше мінеральної вати.

Мінуси пінополістиролу: по-перше, це низький коефіцієнт паропроникності і низька звукоізоляція. Також, варто відзначити, низьку вогнетривкість даного матеріалу. Пінополістирол починає деформуватися вже при температурі + 80 ° С.

Похожие страницы