​Етапи укладання плитки у ванній кімнаті

6 августа 2018

Якщо ви все ж вирішили зайнятися укладанням самостійно, сподіваємося наші рекомендації вам допоможуть.

Для того щоб в результаті вийшло гарне, міцне і довговічне покриття, важливо не тільки грамотно вибрати необхідні матеріали, запастися потрібними інструментами, але необхідно знати правильну послідовність робіт і можливі перешкоди.

Якісна укладка плитки недорого замовити просто зараз..

Вся робота складається з декількох етапів:

1. Замір і розрахунок необхідної кількості матеріалів

2. Підготовка робочого простору, необхідних матеріалів та інструментів

3. Підготовка поверхні - вирівнювання стін, підлоги

4. Укладання плитки

5. Затирка швів (фугування)

Щоб розрахувати, яка кількість плитки вам знадобиться, потрібно виміряти загальну площу приміщення. Матеріал завжди слід закуповувати з невеликим запасом -10-15%. Слід враховувати, що в процесі роботи деякі окремі плитки доведеться підрізати (в місцях виходів труб і по краях стін). Будь-яка помилка в розрахунках може привести до збитків і додаткових витрат. Матеріалу може не вистачити і його доведеться докуповувати. А це - зайві витрати на транспорт, втрата часу. Ще одним мінусом може виявитися відсутність в магазині попередньої партії товару, а в новій відрізнятиметься колір. Тоді доведеться об'їхати ще масу будівельних магазинів в пошуку відсутніх елементів. Ціни в інших магазинах можуть відрізнятися в більшу сторону і не продуманий розрахунок встане в копійку. Тому, в разі сумнівів краще звернутися до фахівців, які проведуть найбільш точний розрахунок, що позбавить вас від зайвих витрат.

Необхідні інструменти:

1. Ємність для розчину

2. Схил і рівень

3. Зубчастий шпатель для нанесення клею

4. Гумовий шпатель для затирання швів

5. Спеціальний гумовий молоток

Для різання окремих плиток вам знадобиться спеціальний будівельний інструмент - плиткоріз, який навряд чи є в кожному будинку. Тому доцільніше буде викликати майстра.

Технологія укладання у ванній

Укладання починають зі стін, від низу до верху. Для того щоб ряди і шви були рівними, потрібна розмітка. Зробити це можна в такий спосіб:

1. Вимірюється висота плитки, і на цій відстані від підлоги плюс 5-6 мм (запас на шов) чертится пряма горизонтальна лінія.

2. Орієнтуючись на першу пряму, олівцем креслять лінії по всьому периметру.

3. На ці лінії буде кріпитися спеціальний профіль, по якому буде рівнятися ряд. Він не дасть плитці сповзати вниз і забезпечить акуратні, рівні ряди.

Після того, як розмітка виконана, можна приступати до укладання.

  • Як вже було сказано, роботу починають знизу. Плитку потрібно спочатку розкласти уздовж стіни (без клею). Якщо крайній елемент потребує підрізування, то ряд слід трохи змістити для симетричності.
  • На плитку наноситься невелика кількість плиткового клею або іншого клею за допомогою зубчастого шпателя. Далі прикладають до стіни, орієнтуючись на профіль. Акуратними рухами плитку вдавлюють в розчин. Щоб шви були рівними, між елементами вставляють спеціальні пластикові хрестики, які легко видаляються після висихання розчину.
  • Після двох-трьох рядів, вирівнюють на стіні гумовим молотком і роботу припиняють для схоплювання плиткового клею.
  • Похожие страницы