​Норми будівництва будинків

11 марта 2018

Норми будівництва домовСоблюдать норми будівництва будинків необхідно неухильно, інакше будинок не вдасться оформити належним чином. Детально ці норми описуються в збірниках стандартів, але кілька найбільш простих принципів можна запам'ятати відразу.

Пакеты с логотипом купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Одне з найпростіших правил при виконанні будівельних робіт - дотримання строго визначених дистанцій від будівлі, що будується до житлових вулиць і до лінії, з якої починається найближча проїжджа частина. У першому випадку мінімальна відстань дорівнює трьом метрам, у другому - п'ять метрів.

Норми будівництва, крім того, забезпечують певний рівень пожежної безпеки, наказуючи встановлювати будинку на сусідніх ділянках на певній відстані один від одного. Це відстань визначається властивостями матеріалу, з якого виготовлені вдома. При високій стійкості до займання така дистанція може зменшитися до шести метрів, а якщо будинки побудовані не з найбезпечніших матеріалів, її збільшують до 15 метрів.

В межах ділянки будинок зазвичай розміщують ближче до бічної межі, так як в цьому випадку доступ до спорудження для можливих ремонтних робіт стає простішим. Однак і тут важливо дотримуватися дистанції, що відокремлює стіну будинку від огорожі самої ділянки. Ця дистанція починається приблизно з півтора метрів.

За умови виконання описаних вище нормативів на дистанцію розміщення споруд, на ділянці по сусідству з будинком можна встановити споруди господарського призначення. Варто при цьому звернути увагу на те, куди стікає дощова вода з дахів, так як норми будівництва передбачають заборону на скидання такої води на сусідню ділянку. Не зайвим буде сказати, що тепер всі організації повинні зібрати документи для СРО і вступити в нього. Інакше допуску до вишукувань, проектування та будівництва об'єктів не буде.

Мінімально допустимою висотою стелі для всіх приміщень, в яких передбачається проживання людей, вважається два метри двадцять сантиметрів. Найнижчим, всього в 1 метр 60 сантиметрів, може бути стеля в погребі, в той час як в звичайному підвалі висота менше двох метрів неприйнятна.

Особливо обумовлюють норми будівництва подачу води на ділянку. Так, буде потрібно облаштування санітарно-захисної зони для пробуреної на ділянці свердловини. Якщо на ділянці є каналізаційна система, то допускається і установка систем водопостачання.

Похожие страницы