​Трансформатори струму

21 мая 2018

Як відомо зі шкільної програми з фізики, трансформатори струму були винайдені ще в кінці 19

трансформатор струму ABB

століття. Якщо бути зовсім точними, то варто згадати ім'я великого російського вченого - Павла Миколайовича Яблочкова, який створив найперший екземпляр даного приладу в 1876 році.

Що собою являє трансформатор струму (званий також трансформатором напруги)?

Сталося це слово від латинського «transformo», що означає «перетворювати». Тобто трансформатор є спеціальним приладом, який створений для перетворення (трансформації) змінного струму. Під дією електромагнітної індукції змінний струм змінює напругу, а його частота і потужність струму залишаються колишніми. Складові приладу нерухомі, вони є частинами складної електромагнітної системи.

Качественные измерительные трансформаторы тока купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Якщо ви хочете купити трансформатори, то напевно знаєте, що будь-який такий прилад має первинну і вторинну обмотки, а також феромагнітний сердечник, що функціонує як магнітний дріт. Обмотки - це дротова система, де первинна має невелику кількість витків (провідників), а вторинна - велике. Перетин первинної обмотки відрізняється великими розмірами, до змінного струму вона підключаються тільки послідовно. У свою чергу вторинна обмотка має невелике розтин. Призначення обмотки трансформаторів напруги - створення магнітного поля за допомогою освіти електричного кола. Це дозволяє забезпечувати необхідну електрорушійну силу.

Пропоновані до продажу трансформатори в СПб бувають двох типів: стрижневі й броньові. Перші найчастіше виробляються в вертикальному положенні, їх обмотки розташовані навколо сердечника, у других же - усередині сердечника. Особливість такої конструкції полягає в тому, що це також дає можливість виготовляти трансформатори струму горизонтального розташування.

Важливим елементом трансформатора напруги є система охолодження. В процесі роботи дані прилади виробляють багато тепла, що призводить до необхідності постійно їх охолоджувати. Це робиться за допомогою спеціального масла або повітря. До першого типу відносяться масляні трансформатори. Вони широко використовуються в промисловості, але практично не застосовуються в домашніх умовах через свою небезпеку. Масло є горючим матеріалом, здатним при пошкодженні бака спричинити пожежу. З цієї причини в побуті, як правило, експлуатують сухі трансформатори, які здійснюють охолодження за допомогою повітря.

Похожие страницы