Армуючий профіль для пластикових вікон

26 января 2019

Армування - профільний сталевий елемент, який встановлюється у внутрішню камеру профілю ПВХ (полівінілхлорид) для сприйняття експлуатаційних навантажень. Використовується при виготовленні світлопрозорих конструкцій: пластикових вікон, дверей, систем металопластикового скління.

Згідно ГОСТ 30674-99: Блоки віконні з полівінілхлоридних профілів. Технічні умови (Windows of polyvinylchloride profiles. Specifications), всі віконні блоки повинні мати підсилювальні сталеві профілі заданого перетину і товщини стінки.

Витяг з ГОСТ 30674-99:

Номінальні розміри перетинів профілів, підсилювальних вкладишів, комбінацій профілів встановлюють у технічній документації на їх виготовлення.

Загальні вимоги до армування в металопластикових вікнах наводяться в розділі 5.7. ГОСТ 30674-99:

5.7 Вимоги до підсилювальним вкладишів

5.7.1 Головні ПВХ профілі виробів підсилюють сталевими вкладишами з антикорозійним покриттям.

5.7.2 Форму, товщину стінок і моменти інерції підсилювальних вкладишів, а також максимально допустимі розміри стулок при використанні конкретних типів вкладишів встановлюють у технічній документації на виготовлення виробів.

5.7.3 Підсилювальні вкладиші повинні входити у внутрішні камери ПВХ профілів щільно, від руки, без допомоги спеціальних пристосувань.

5.7.4 При використанні профілів білого кольору підсилювальні вкладиші допускається не встановлювати (крім імпостов) в деталі виробів, довжина яких менше 700 мм.

При використанні кольорових профілів, а також в деталях віконних блоків морозостійкого виконання і в спеціальних випадках, коли цього вимагають відповідні оголошення документації фірм-виробників ПВХ профілів, установка підсилюючих вкладишів є обов'язковою в усіх деталях виробів.

5.7.5 Товщина стінок підсилювальних вкладишів повинна бути не менше 1,2 мм, для посилення кольорових і морозостійких профілів рекомендується використовувати підсилювальні вкладиші з товщиною стінок не менше 1,5 мм.

5.7.6 Відстань від вкладиша до кута (торця) посилюваної деталі профілів має бути в межах 10-30 мм. У конструкціях виробів з масою склопакетів більше 60 кг, а також в посилених виробах рекомендується застосовувати вкладиші, пріторцованние під кутом 450. Приклади установки підсилювальних вкладишів наведені на малюнку.

Приклади установки підсилювальних вкладишів

Довжина підсилювальних вкладишів імпостів при їх механічному кріпленні до вкладишів коробки визначається конструкцією з'єднання.

5.7.7 Не допускається стикування або розрив підсилювальних вкладишів по довжині в межах одного ПВХ профілю.

5.7.8 Кожен підсилювальний вкладиш кріпиться до нелицьової стороні ПВХ профілю не менше ніж двома самонарезающими гвинтами (шурупами) згідно з нормативною документацією (далі - НД). Відстань від внутрішнього кута (зварного шва) до найближчого місця установки самонарізного гвинта не повинна перевищувати 80 мм.

Крок кріплення повинен бути не більше: 400 мм - для профілів білого кольору, 300 мм - для профілів інших видів, а також для профілів морозостійкого виконання.

5.7.9 Сталеві підсилювальні вкладиші повинні бути захищені цинковим покриттям товщиною не менше 9 мкм по ГОСТ 9.303.

Пропуски і пошкодження покриття не допускаються.

Важлива умова - використання нержавіючого покриття. Як і нержавіюча дріт, сталеве посилення профілю має бути захищене від можливого руйнівного впливу іржі. Найбільш дієвий на сьогодні спосіб захисту - оцинковка.

АЛЬТЕРНАТИВНІ СИСТЕМИ армування

Металеві армирующие профілі неодноразово критикувалися за низькі теплотехнічні показники. Як відомо, метал добре проводить тепло. Поряд з посиленням конструкції віконної рами і елементів, які імпостов, сталеві профілі спричиняють зниження теплоізоляційних властивостей вікна. Зважаючи на це, пошуки більш вигідною, з точки зору захисту від промерзання, альтернативи армирующим вкладишів тривають і сьогодні.

Одним з найбільш цікавих варіантів розробок в області алютернатівного армування є підсилювачі з стеклокомпозітних матеріалів. Перші успішні рішення в даній області вже пройшли лабораторні випробування і застосовуються в будівництві.

До числа найбільш яскравих прикладів неметаллического вкладиша в профіль ПВХ варто віднести розробку концерну REHAU - підсилювач на базі інноваційного фіброволоконного матеріалу RAU-FIPRO.

Застосування даної технології обмежується поки експериментальними серіями профілю ПВХ (REHAU GENEO). Проте, в Європі вже позначився тренд на заміну металевих підсилювачів термовставками з міцних композитних матеріалів.

У самий найближчий час, цілком можливо, армування як вид посилення сталевими вкладишами профілю ПВХ, може зникнути зовсім.

Похожие страницы