Будуємо деревяний будинок

18 сентября 2018

Дуже багато з нас хочуть жити в своєму будинку. Сьогодні купити готовий будинок дуже дорого, і не кожен може собі цього дозволити навіть в кредит. Але якщо ви не боїтеся труднощів, можна і самим побудувати будинок.

Що найважливіше перед тим, як почати будувати що-небудь? Організувати роботу: подивитися різні вже готові проекти будинків, вибрати з готових або замовити свій проект майбутнього будинку і закупити потрібні будівельні матеріали. Перш ніж будувати будинок, ви повинні чітко знати, що хочете в результаті отримати.

Хороший дерев'яний будинок - це теплий будинок. Єдина умова: обов'язкове дотримання всіх технологій підготовки деревини.

Процес будівництва дерев'яного будинку трудомісткий, тому що сполучні елементи для колод вам доведеться робити самостійно. Проте, рублені стіни не покриваються пліснявою і не гниють. Але не забувайте, що товщина колод залежить від кліматичних особливостей місцевості. Чим холодніше взимку, тим товщі повинні бути колоди (від 20 до 26 см).

Качественный капельный полив Вы можете купить на сайте https://ugospodara.com.ua/ по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Спочатку слід висушити, очистити і добре просочити колоди антисептиком. Наносити склад треба або валиком, або розпилювачем або пензлем. Нанести більше шарів антисептика: по-перше, це набагато ефектніше виглядає, по-друге, це надійніше.

Тепер безпосередньо стіни. Укладаємо горизонтальні ряди колод. Особливу увагу приділіть нижньому ряду: його висота повинна бути 40 см від ґрунту, товщина більше на кілька сантиметрів (2-4 см), використовуйте антисептику і гідроізоляцію (як варіант - руберойд або толь). У другому ряду колод повинен бути паз, в який вставлена смуга покрівельної сталі. Це вбереже нижні колоди від вологи.

Горизонтальні ряди колод кріпляться за допомогою шипів (10-12 см в довжину, 2,5 см в діаметрі) через півтора метра один від іншого, кути - за допомогою врубок, а стіни - за допомогою дерев'яних брусків (затискачів).

Як і всі нові будинки, зруб також має властивість давати усадку. Щоб уникнути неприємностей, варто запам'ятати кілька правил. По-перше, гнізда для шипів повинні бути з запасом. По-друге, в стискаючи робляться отвори для болтів схожі на витягнуті прорізи. І останнє: над стійками і над косяками обов'язково повинні бути зазори. Згодом вони будуть зменшуватися, а потім зовсім пропадуть. А до цього зазори можна просто законопатити простим дідівським методом за допомогою клоччя.

Ось, мабуть, найосновніші поради, як і з чого починати будівництво нового дерев'яного будинку для своєї сім'ї.

Похожие страницы