​Пристрій фундаменту на пучинистих грунтах

3 июня 2018

Фундамент на пучинистих грунтахОднім з важливих чинників у будівництві будинку є грунт, на якому в подальшому буде закладено фундамент і побудований будинок. Але деякі види грунтів вимагають особливого фундаменту для міцності споруди. До таких різновидів відноситься пучиністий грунт.

Що це таке?

Срочная аренда манипулятора 3 тонны заказать по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Пучиністий грунт - це грунт з високою вологістю, яка під час морозу замерзає. А так, як обсяг замерзлої води збільшується, грунт теж починає підніматися, при чому, не просто рівним шаром, а як би бульбашками. Що відбувається з фундаментом? Він починає покриватися тріщинами, розходитися, втрачає свою міцність. Навесні, коли земля розтане, будинок може осісти.

Які заходи можна вжити

Радикальним заходом буде повна заміна ґрунту на іншу речовину, наприклад, пісок, який дуже стійкий і погано пропускає вологу. Це дуже трудомістка робота, тому що доводиться рити досить глибокий котлован, засипати його піском, а вже потім заливати фундаментом. Все це вимагає великих грошових витрат, тому навряд чи підійде для будівництва приватного будинку.

Все більшої популярності набувають гвинтові палі, які досить міцні і легкі в установці. Вони не зажадають додаткової техніки і спеціально навчених людей. Такі палі не дуже дорого коштують, а спеціальні лопаті вільно входять в землю і надійно закріплюються, не піддаючись впливу змін в грунті. Єдине, що потребує додаткових витрат - це залучення інженерно-вишукувальної команди, яка визначить розташування промерзає грунтів. Вони послужать опорою під палі.

Пропонуються бюджетні варіанти, наприклад, спеціальні мастильні та полімерні матеріали, що запобігають руйнування фундаменту. Для цього можна придбати епоксидну мастило або бітумну обмазку, навіть спробувати засолити грунт, але всі ці види робіт не гарантують довговічність вашого фундаменту, і є до цих пір малодослідженими.

Перед закладанням фундаменту на грунт можна укласти шар утеплювача - його товщина залежить від сили промерзання землі під час морозу. Коли фундамент закладено, для додаткового захисту від впливів на нього вологи можна обмазати його грунтом, що містить нафтопродукти - це створить водовідштовхувальний ефект.

Для відводу води коштує прокласти дренажну трубу поруч з будинком, розташувавши її в півметра від фундаменту, при цьому обернути фільтрує тканиною. Вода стікатиме по ній в спеціальний колодязь, який необхідно вирити на поверхні нижче, ніж рівень будинку. А поруч з будинком стоїть встановити спеціальні зливові канавки для відведення дощової води.

Також варто пам'ятати, що якщо будівництво будинку не було завершено до настання морозів, або ж будинок стоїть порожній, підвал його повинен бути обладнаний тимчасової системою опалення, яка буде прогрівати грунт зсередини. А також вводяться спеціальні доставки, які знижують температуру замерзання грунту.

Навколо будинку на відстані 5-6 метрів рекомендують встановлення теплоізоляційних доріжок, які зменшать неоднорідність промерзання грунту навколо фундаменту.

Похожие страницы