​Який будинок краще: каркасний або з бруса

16 февраля 2018

Деревина є самим екологічним і привабливим матеріалом для будівництва житлового будинку. Використання сучасних технологій, різних просочень і обробок дозволяє істотно продовжити експлуатаційний термін дерева.

Найпопулярніші дерев'яні будинки - це брусові і каркасні. І тут постає питання% «Який будинок краще каркасний або з бруса?». Щоб відповісти на нього, спробуємо порівняти якості двох матеріалів, їх плюси і мінуси.

Вы можете приобрести оригинальные бойлеры электрические Hajdu по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Будинок з бруса або каркасний, що краще

На перший погляд, здається, яка може бути різниця, якщо в обох випадках використовується один і той же пиломатеріал, але відмінності є. У кожного виду є свої переваги і недоліки. Наприклад, каркасні будинки дозволяють проявити фантазію в архітектурі, а перевагою будинку з клеєного бруса буде швидкість зведення споруди. Щоб було легше зробити вибір, давайте визначимо основні вимоги до дерев'яного будинку, сюди можна віднести:

міцність;

Вартість матеріалів;

Складність при будівництві;

Архітектурні можливості;

Екологічність матеріалу.

Тепер розберемо кожен пункт більш докладно. Адже тільки володіючи максимальною інформацією, можна зробити вірний вибір та вирішити, що краще клеєний брус або каркасний будинок.

Характеристики міцності якості каркасних будинків і будинків з бруса

Розглядаючи даний фактор, ми перш за все враховуємо термін служби. Як показала практика, каркасні споруди розраховані на експлуатаційний термін, приблизно в 25 років. Після цього терміну необхідно буде міняти несучі стійки, які зазвичай виготовляються з того ж бруса.

Термін служби будинку з бруса складає в середньому 50 років. Але тут необхідно пам'ятати, що брус може бути профільованим або клеєним. Останній варіант піддається спеціальній обробці, що дозволяє поліпшити його якості і продовжити експлуатаційний термін до 80 років. У той час як профільований брус більше схильний до негативного впливу зовнішнього середовища.

Порівняння цін

Коли виникає питання, який будинок краще каркасний або з бруса, економічний момент грає важливу роль в остаточному рішенні. Більшість вважає, що каркасний будинок обійдеться дешевше, ніж будівництво з бруса. Але це помилкова думка. Якщо розглянути обидва варіанти уважно, з урахуванням всіх дрібниць, то можна побачити, що вартість будівництва буде практично однакова.

Зведення і ступінь трудомісткості

Каркасний будинок будується за системою пирога, коли стіни складаються з:

Внутрішньої обшивки;

каркаса;

Паро- і теплоізоляції;

Вітро- і гідроізоляції;

Зовнішньої обшивки.

У той час як при будівництві з бруса все простіше, тут використовується тільки брус і кріпильні елементи. Сучасні технології складання будинків з клеєного бруса дозволяють значно спростити і прискорити технологію будівництва. Так будинок з клеєного бруса будується в середньому 2-3 тижні, для будівництва з профільованого бруса необхідно від 1,5 до 3 місяців, а для зведення каркасного споруди необхідно від 2 до 5 місяців.

Тому можна сміливо стверджувати, що будівництво каркасного будинку відніме більше часу, ніж будівництво з клеєного бруса.

Похожие страницы