Недоліки твердопаливних котлівЯкщо ж говорити про недоліки, то їх також чимало. В першу чергу це досить низький ККД котла. Адже навіть у найкращих іноземних моделей він не перевищує 85%, і то це тільки у енергозалежних моделей. У повністю же енергонезалежних моделей він нижче відсотків на 10 або навіть більше. При цьому також відзначимо, що на твердопаливні котли ціна також неабияк варіюється, якщо у нього є додаткові вентилятори або інші автоматичні системи підвищують ККД. Звичайно, на даний момент існує безліч розробок щодо підвищення ефективності системи опалення працюють з твердопаливними котлами, але всі вони вимагають додаткового обладнання та установки додаткових насосів.

Також до недоліків слід віднести велику інерційність таких котлів. Тому процес їх регулювання досить складний і сучасні системи кліматичного контролю практично не приносять користі. Адже видається потужність регулюється тільки за допомогою обсягу повітря, що подається, а він навіть якщо має автоматичні системи, реагує довго. Крім того регулювання може відбуватися в досить вузькому діапазоні і при помилках може привести до повного загасання котла.


Також якщо ви вирішили купити твердопаливні котли опалення для будинку, то повинні бути готові до того, що паливо доведеться додавати до п'яти разів на день, а іноді і частіше. І хоча багато котли мають можливість завантаження великого обсягу палива одноразово, але, на жаль, максимальне завантаження рідко перевищує декількох днів. При цьому значно зростають розміри і маса котла, що при установці в житловому приміщенні не може радувати. Також варто відзначити, що загрожують можна далеко не будь-яке паливо, а тільки певної фракції. Крім того при наявності таких завантажувальних систем все одно доведеться періодично проводити очищення зони горіння від золи. Тому якщо враховувати обсяги і те, що на такі котли на твердому паливі ціна значно вище, їх доцільність не завжди обгрунтована. Хоча звичайно це більш зручно.

Похожие страницы