Зернові елеватори

29 июня 2017

Словом, роль елеваторів, про які піде мова в цій статті, неможливо переоцінити. Сучасний елеватор - це об'ємний високотехнологічний комплекс, який, подібно до трансформеру, складається з цілого ряду обладнання, склад якого варіюється в залежності від розв'язуваних елеватором завдань. Нагадаємо, базовими функціями, які повинен виконувати зерновий елеватор, є:

- прийом,

- очищення,

- сушка,

- зберігання,

- відвантаження зерна.

Виходячи з перерахованих завдань і формується технологічний комплекс зерносховища. Компаній, які займаються виробництвом та постачанням на український ринок обладнання, призначеного для зберігання і переробки зерна, чимало. Є серед них і свої, вітчизняні. Одним з провідних українських виробників обладнання для зерносховищ є група компаній «Зео» ( «Зернова столиця»).

Вы можете купить качественные зерновые элеваторы по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

У цій статті ми розглянемо основні модулі, з якого складається сучасний зерновий елеватор. Отже, яке обладнання допомагає зерносховища справлятися з покладеними на нього завданнями.

прийом зерна

Для прийому зерна, що поставляється автомобільним транспортом, є пункти прийому, які включають в себе:

- автомобільні електронні ваги, призначені для визначення ваги прийнятого зерна;

- автоопрокідиватель,

- приймальний бункер,

- транспортери і норії (вертикально встановлені пристрої, в яких зерно піднімається за допомогою нескінченної ланцюга, на якій укріплені черпаки);

- системи знепилювання (аспірації).

На важливості аспіраційного обладнання хочеться зупинитися трохи детальніше. Адже відомо, що можливість вести ефективну боротьбу з пилом є одним з головних вимог до роботи будь-якого елеватора, оскільки мова йде і про екологічні норми викиду пилу в атмосферу (за порушення цих норм зерносховище строго штрафується), і про комфортних та безпечних умовах роботи персоналу елеватора . Причому під безпекою мається на увазі не тільки дотримання санітарно-гігієнічних норм і турбота про здоров'я людей, а й реальна, фізична безпека елеватора як об'єкта. Якщо система аспірації діє неефективно або відсутній на елеваторі повністю, то в його замкнутих приміщеннях може зібратися настільки висока концентрація пилу, яка здатна викликати всередині пожежа і навіть вибух. Більш того, деякі фахівці вважають, що потужність вибуху, викликаного зерновий пилом, перевершує потужність вибуху динаміту.

Похожие страницы