Керамічна плитка: основні правила вибору

Затіявши ремонт у ванній або на кухні, більшість людей стикається з проблемою вибору керамічної плитки. Величезний вибір кольорів і текстур від виробників з усього світу нерідко бентежить. З цього різноманіття складно вибрати якісний товар, відповідний для конкретного приміщення. Ми допоможемо вам з вибором.
керамічна плитка, інтер'єр ванної

Зносостійкість позначається маркуванням PEI. Так, самий м'який облицювальний матеріал можна впізнати по напису PEI I, а найміцніший - PEI V. Плиткой PEI I рекомендують облицьовувати виключно стіни. PEI II підійде для підлоги, але за умови, що по ньому будуть ходити тільки в домашньому взутті. PEI III - хороший вибір для житлових приміщень і офісів, в яких не планується часте відвідування людей. PEI IV - для будь-якого житлового приміщення і громадського місця з невеликою інтенсивністю руху. Керамічну плитку групи PEI V фахівці рекомендують використовувати в громадських приміщеннях з високою інтенсивністю руху.
  

Сегодня плитка из коллекции Bogota завоевала огромную популярность. Рекомендуется всем посетить Атем плитка официальный сайт для заказа этой и других коллекций дизайнерской плитки по хорошей цене и с гарантией качества.

 
За вологопоглинання плитку ділять на 8 груп. Показник екструзії традиційно позначається буквами А і В. Найбільш влагоустойчивими вважаються групи А I і B I, які вбирають до 3% вологи, групи А II і В II - до 6% і так далі по зростаючій. Більше 10% вологи здатна поглинути тільки плитка, позначена маркуванням A III.
Плитка перших трьох груп не тріскається на морозі, а значить, її можна використовувати на вулиці. Решта групи підійдуть для внутрішньої обробки. За винятком ванної кімнати і кухні, де краще укласти керамічну плитку першої і другої груп.
керамічна плитка, інтер'єр ванної
Кухня в трикімнатній квартирі

Ступінь стійкості до хімічного впливу
За цим показником також можна визначити, для якого приміщення підійде та або інша плитка. Кераміка, позначена маркуванням AA, не зміниться під хімічним впливом, а значить, підійде для кухні та ванної. Самотня буква А має на увазі невеликі зміни зовнішнього вигляду керамічної плитки, В - середні, а З вкаже оздоблювальний матеріал, який під впливом хімічних речовин повністю втратить свою естетичну привабливість.

Сорт керамічної плитки

Цей показник якості можна визначити за кольором, яким позначена упаковка або один з країв плитки. Червоний вкаже кераміку першого сорту, синій - другого, а зелений - третього, тому, якщо в упаковці з зеленим маркуванням виявиться велика кількість дефектних плиток, можете не дивуватися. Краї керамічної плитки низької якості цілком можуть бути кривими.

керамічна плитка, інтер'єр ванної

Ванна кімната
Кілька порад для правильного вибору
Визначившись з маркуванням і вибравши з численних варіантів найбільш підходящий, слід уважно розглянути саму керамічну плитку. На дотик вона повинна бути гладкою і рівною. Вас повинні насторожити будь-які тріщини, сторонні включення, відколи, вищербліни і опуклості, які вказують на неякісний товар. Щоб перевірити тактильне враження, потрібно докласти дві плитки один одному лицьовою стороною. В ідеалі між ними не повинно бути ні найменшого просвіту. За цим показником непоганим вибором буде плитка для підлоги Vaniglia Floreale і настінний облицювальний матеріал 9827 Neva Moka.

Естетичного сприйняття оздоблювального матеріалу, мабуть, варто довіритися лише у виборі дизайну кераміки. Хоча навіть щодо кольору існують певні рекомендації, адже цей показник впливає не тільки на відчуття простору приміщення, а й на психоемоційний стан. Наприклад, світлі тони візуально розширять кімнату і налаштують на позитив, а темні зроблять приміщення більш затишним, але в певних випадках можуть викликати неприємні думки. Візуальне сприйняття приміщення залежить і від розміру кераміки. Так, велика плитка візуально зменшить приміщення, зате укладати її буде простіше і швидше. Менша кераміка додасть ванній простору, зате оздоблювальні роботи займуть набагато більше часу.

Похожие страницы