Опалення дачного будинку, різновиди і характеристики

15 марта 2017
Опалення дачного будинку ще порівняно недавно вирішувалася досить простим шляхом - установкою печі або грубки, яку топили або дровами, або вугіллям, або взагалі чим доведеться.
Недоліки пічного опалення

Незважаючи на простоту даної системи опалення, були і незаперечні переваги:

простота;
Відсутність необхідності обслуговування, за винятком чищення димоходу;
Низька вартість будівництва і самих дров.

Недоліки очевидні - необхідність постійно топити піч і нерівномірний розподіл тепла по будинку, особливо якщо опалювати потрібно було не один поверх, а, припустимо, і мансарду теж. А як опалити веранду, якщо піч стоїть, природно, в будинку?
Сучасне опалення на дачі

Качественный электрокотлы купить по самой низкой цене на сегодняшний день.


Система опалення на дачі

Тому і з'явилися системи опалення, що дозволяють позбутися від цих недоліків. Як правило, їх можна поділити (за розподілом тепла) на:

Системи опалення з природним розливом теплоносія;
Системи з примусовим розливом, які, в свою чергу, поділяються на опалення з системою стояків, і на опалення з розподільними шафами.

Різновиди системи опалення для дачі

Система опалення з природним розливом працює без електрики.
Незалежне опалення дачі

Схема циркуляційного опалення

Система опалення з природним розливом раніше, коли капітальні дачні будівлі були досить прості і немудрі, застосовувалися майже завжди. Природний розлив в обов'язковому порядку передбачає застосування вертикальних стояків (як в міських квартирах). Їх основна перевага - робота без електроенергії, без циркуляційних насосів, що робила всю систему простою і надійною, здатної працювати при відключенні електрики в усьому дачному селищі або районі. В якості теплоносія в даній системі опалення застосовувалася або вода (найчастіше) або спеціальний теплоносій. Як недолік в даній системі опалення можна відзначити один, але досить істотний - прокладка труб опалення верхнього і нижнього розливу здійснюється під певним кутом, нахилом. Це далеко не завжди можливо при будівництві сучасних дач. Припустимо, як протягувати труби через дверний отвір? Сама дача, її приміщення, земельна ділянка (або підпілля), горище повинні бути побудовані під цю систему опалення, про що треба заздалегідь думати.

Похожие страницы