​Підлога в сільському будинку

14 февраля 2018

Облаштовуємо підлогу в сільському домеКазалось б, що може бути простіше, ніж зробити підлоги в сільському будинку? Елементів конструкції - мінімум, схема влаштування підлоги - проста далі нікуди. Уклади балки та колоти по ним дошки одна до однієї.

Але насправді простота ця тільки уявна, і облаштування дерев'яних підлог вимагає ґрунтовного підходу.

Перш за все, необхідно визначитися з конструкцією підлоги, а саме:

- яким чином будуть розташовуватися балки або лаги: вони будуть просто укладатися на

окремі стовпчики або ж врізатися своїми кінцями в нижні вінці дерев'яної стіни або в нижню обв'язку каркаса?

- сам по собі стать буде одинарним або подвійним (утепленим)?

Той чи інший варіант залежить як від майбутніх умов експлуатації будівлі і проживання в ньому, так і - банально - від розмірів гаманця.

Для того, чтобы купить качественные двери для дома Вам необходимо перейти на сайт, оггромный ассортимент товара и приемлемая стоимость Вас приятно удивят.

Слід мати на увазі, що укладання балок на окремі стовпчики полегшує в подальшому ремонт підлоги в сільському будинку. З іншого боку, врізка кінців балок в елементи стіни будинку надає конструкції додаткову жорсткість і стійкість. Якщо укладання дощок полу планується виробляти тільки на балки без застосування укладаються поверх них лаг, то в наявності істотна економія матеріалів, однак при цьому може постраждати міцність статі, і для її забезпечення доводиться зменшувати відстань між балками.

Якщо мова йде про підлогах в літньому дачному будиночку, то цілком можна обійтися пристроєм одинарного статі. Знову ж таки - так виходить дешевше. Дошки для підлоги в цьому випадку слід використовувати тільки шпунтовані, із щільно входять в пази шпунтами. Якщо ж в будинку передбачається проживати цілий рік, то настійно рекомендується робити подвійні утеплені підлоги, що складаються з двох шарів дощок: нижнього (т.зв. «чорного») статі, або підбору, і верхнього чистового, між якими укладаються різні теплоізоляційні матеріали. Дошки верхнього шару підлоги не обов'язково можуть бути шпунтованими - цілком достатньо, якщо вони будуть просто обрізів, з рівними крайками, щоб вони прилягали один до одного щільно, без щілин. При цьому в складі подвійного статі можуть використовуватися балки (лаги) спеціального перетину - з виїмкою або поступкою для укладання дощок «чорного» підлоги, або ж на нижню частину балок для цього можуть попередньо набиватися уздовж окремі черепні бруски. На всьому протязі балок (лаг) через певні проміжки влаштовуються невеликі клиноподібні наскрізні вирізи по верхній або нижній площині, необхідні для вентиляції внутрішнього простору теплої підлоги між шарами дощок.

Похожие страницы