​Влаштування вентиляції горища

23 мая 2018

Влаштування вентиляції чердакаДля чого служить вентиляція горищного простору? Якщо там буде накопичуватися вологе повітря з нижніх поверхів, то горищні перекриття, які в житлових будинках практично завжди виконуються дерев'яними, будуть намокати, що набагато зменшить їх термін служби.

Откачка канализации срочно и по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Крім того, вентиляція поліпшить температурний режим останнього поверху, так як влітку перегріта дах будинку сильно нагріває повітря на горищі і, відповідно, на останньому поверсі будинку. Взимку все відбувається з точністю до навпаки. Вентиляція дозволить пом'якшити ці коливання температур для останнього поверху будинку. На невтепленому горищі кроквяна система повинна залишатися відкритою або захистом обрізів дошками з проміжками між ними, в які повітря може вільно проникати.

Шиферна або покрита ондулином покрівля, виконана без паро- та ветроизоляции, взагалі не потребує вентиляції. При такому влаштуванні покрівлі повітря через хвилі шиферу вільно проникає на горище і також легко з нього йде.

Те ж можна сказати і про металочерепицю, але тут в холодну погоду утворюється конденсат в чималих кількостях, а значить, покрівля потребує шарі захисної плівки.

При виконанні двосхилим покрівлі отвори, через які буде провітрюватися горище, виконуються в обох фронтонах. Буває, що фронтони спеціально з метою вентиляції нещільно зашивають, але все-таки не до такої міри, щоб горище вітер продував вільно. Якщо фронтони - з цегли або щільно зашиті, то, все одно, доведеться робити вентиляційні отвори в кожному фронтоні.

Такі отвори потрібно закривати стандартними вентиляційними гратами, однією зовні, а інший зсередини. Бажано, щоб внутрішня решітка була регульованою. Можна замість решіток встановити вентиляційні клапани.

Якщо дах має вальмовую конструкцію, то вхід для повітря робиться в вітрової підшивці, а вихід - в самій верхній частині даху, біля коника. Для цих цілей отвори також можна прикрити вентиляційними гратами. Вхід для повітря в нижній частині даху виконується не одним, а кількома отворами, розташованими по периметру підшивки з кроком 80 см. Вихід для повітря на даху, де в якості покрівельного матеріалу використана гнучка або керамічна черепиця, виконується через покрівельний вентиль.

Утеплення даху має сенс тільки в тому випадку, якщо планується обладнати мансардне приміщення. З цією метою провітрювання горища слід передбачати в його конструкції.

Тут також вхід для повітря виконується в підшивці, вихід же робиться через коник. Після того, як вентиляційні отвори будуть готові, можна приступати і до утеплення горища.

Похожие страницы