Чи потрібен накопичувальний бак для води, і де його встановити - на горищі або в підвалі?

8 ноября 2017

Теоретично, в схему системи автономного водопостачання заміського будинку можна не включати накопичувальну ємність для води. Облаштування свердловини допускає пряму подачу води від насоса в водопровід. Але накопичувальний резервуар, будь то гідроакумулятор або простий бак, як проміжна ланка між насосним обладнанням та точками водорозбору, забезпечує захист насоса від частих включень.

Качественный накопительный бак Вы можете купить на сайте https://sunbeam.dp.ua/g4182546-nakopitelnyj-bak/ по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Таким чином, питання про необхідність монтажу накопичувального бака, можна вважати вирішеним. Але при цьому виникає дилема: куди встановити накопичувальну ємність - на горище, або в підвал? В даному випадку мова йде не про гидроаккумуляторе, а саме про накопичувального резервуара великого об'єму. Розглянемо переваги і недоліки кожного з варіантів монтажу бака для води.

Варіант № 1: монтаж резервуара для води на горищі

Накопичувальний бак встановлюють на горищі, щоб вода подавалася в крани під тиском без додаткового насоса. Але існують певні недоліки такого способу установки бака:

якщо горище тісний, обслуговування ємності (чистка і ремонт) буде викликати труднощі;

під бак через його велику вагу доведеться додатково зміцнювати несучі конструкції, якщо установка буде проводитися вже після закінчення будівництва будинку;

тиску, яке створюється у водопроводі, може не вистачити для роботи побутової техніки - посудомийної і пральної машин, водогрея.

Але в деяких випадках плюси такого розміщення накопичувального резервуара переважують мінуси:

не потрібно встановлювати ще один насос для створення тиску в водопроводі;

система може функціонувати при відсутності електроживлення;

горище - єдине місце, де в маленькому садовому будиночку без підвалу є можливість встановити накопичувальний бак для води.

Варіант № 2: монтаж резервуара для води в підвалі

Переваги другого варіанту установки накопичувального бака в підвалі незаперечні:

простота доступу до ємності полегшує роботу з її обслуговування;

за допомогою додаткового насоса в системі водопостачання можна створити потрібний натиск води;

установка бака не вимагає застосування додаткових конструктивних рішень для зміцнення основи під ємність.

Недолік один, але значний: якщо в будинку відключиться електрика, водопровід функціонувати не буде. З огляду на, що ця проблема вирішується наявністю аварійного джерела живлення, наприклад, генератора на базі ДВС, другий варіант установки накопичувальної ємності в будинках, де є підвал, однозначно краще.

Похожие страницы