​Силовий кабель: особливості вибору

23 марта 2018

Силовий кабель: особливості вибораПовисіть термін служби проводки, її надійність і безпеку допоможе правильно підібраний силовий кабель. Це електротехнічний виріб, що складається з декількох окремо ізольованих проводів.

Вони з'єднані між собою і покритих захисною оболонкою (наприклад, ПВС). Правильно підібраний кабель забезпечить безпеку і в побуті, і на виробництві.

На які параметри орієнтуватися у виборі кабелю:

Мідь або алюміній? В якості провідників виступає мідна або алюмінієва жила. Мідна краще, оскільки добре проводить струм, стійка до корозії і володіє високими протипожежними властивостями.

Вибирайте силовий кабель, попередньо розрахувавши максимальне навантаження на нього. Підсумуйте потужності всіх потенційних споживачів електроенергії на лінії.

Срочный заказ билетов онлайн по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Спеціальні таблиці допоможуть правильно обчислити площу перерізу проводу.

Уважно читайте маркування. Зазвичай перша буква вказує на матеріал провідника А (алюміній). До речі, у мідного дроту немає літерного позначення.

На матеріал ізоляції вказує 2-я буква: гума - Р, ПВХ - У, поліетилен - П. Гнучкість позначається буквою Г.

Для різних умов експлуатації призначені різні кабелю. Так, для приміщень з високою вологістю потрібно вибрати кабель зі спеціальною захисною оболонкою і свинцевим покриттям.

На вибір кабелю впливає і напруга мережі. Для стандартних 220V знадобиться двох-трьох жильний провід, а для 380V - три-чотири жили в кабелі. У маркуванні кабелю завжди вказується кількість і характеристика провідників (провід ПВС 3 * 1,5 - трижильний з перетином 1,5 кв.мм).

На закінчення відзначимо, що треба ретельно вимірювати або розраховувати загальну довжину кабелю. Додайте до цієї цифри додатково по 1 м на кожного споживача (для підключення) і 8% від довжини на вільне укладання або на вигини. Краще візьміть трохи більше, з запасом.

Похожие страницы