Від кого чекати нулі. Які оцінки Україна отримає на Євробаченні-2017

12 апреля 2017


"Вести" згадали, як в минулі роки змінювалися симпатії країн до наших конкурсантам і спрогнозували результат травневого конкурсу

До Євробачення - 30 днів, а скандали навколо недопуску російської учасниці і можливого бойкоту нашої країни в зв'язку з таким рішенням не вщухають. Це свідчить про те, що сьогодні конкурс пісні - набагато більше, ніж просто «послухати, хто в Європі краще співає».

Незвичайні учасники Євробачення-2017: зірка Playboy, гарячий італієць і голландська "ВІА Гра"

Політолог Андрій Золотарьов відзначає: «Скільки б не говорили, що Євробачення поза політикою, все одно саме політика формує оцінки». Так що перемога в конкурсі вже скоріше як індульгенція, що і підтверджується результатами в різні роки. Наприклад, у 2001 році переміг дует з Естонії 2XL, а в 2004-му їх країна стала членом ЄС. У 2002 році перше місце було у латишки Марії Наумової - і через пару років Латвія в Євросоюзі.

Евровидение самые интересные новости в свободном доступе.


Та й перемогу України в 2016-му багато хто до цих пір вважають політичним рішенням: коли в нашій країні вже йшла війна на Донбасі, Європа таким чином показала, що хоча б на культурному рівні вона з нами.

«Вести» попросили політологів проаналізувати, як за Україну голосувала Європа останні шість років, оцінити, враховуючи міжнародні настрою, які бали і від кого нам чекати в цьому році. Зауважимо відразу, на їхню думку, розраховувати в цей раз на головний приз не варто. По-перше, такого ще не було, щоб країна перемагала два роки поспіль, а по-друге, скандал з Самойлової може істотно знизити нам оцінки від інших держав. І навіть отримання безвізового режиму, з точки зору експертів, в цьому випадку не допоможе нам.
Для скандинавів ми чужі

Країни, які голосують за нас на конкурсі, умовно можна розділити на три групи. Перша - ті, хто регулярно оцінює нас дуже низько, друга - ті, кому ми стабільно цікаві, третя - ті, хто підтримує нас час від часу.

Заради Євробачення спотворили "Арену Львів"

Держави, які часто ставлять нам нулі, - це Фінляндія, Данія, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Франція, Німеччина, але безумовний лідер - Ісландія. Навіть Джамалі ісландські експерти і глядачі дали нуль. «Так відбувається тому, що там немає або дуже мало вихідців з України, - пояснює політолог Олексій Якубін. - А корінним громадянам про існування України мало що відомо, так як історія ніяк не пов'язує наші держави. А один з параметрів голосування на Євробаченні - регіональна зв'язок, коли у країн є спільні кордони або дружні зв'язки ».

Політичні мотиви вбачає і його колега Андрій Золотарьов: «Наприклад, Франція займає аж ніяк не симпатизують нам сторону в політичному контексті, тому регулярно ставить нам нулі, і тільки в останній раз Джамала отримала десятку від їх глядачів. А взагалі для скандинавів і багатьох європейських країн ми - далека і незрозуміла країна, і це було видно по результатам нідерландського референдуму. Сприйняття України людьми багатьох країн далеко від бажаного нами ». І навіть такі події, як, наприклад, анексія Криму та конфлікт на сході України, а також Євро-2012, коли фанати шведської збірної з футболу гостювали в Києві і залишилися задоволені, ставлення до нас не змінили. Повернувшись додому, шведи продовжили ставити нам нулі.

Похожие страницы