Різновиди "розумних вікон" і їх основні переваги

19 октября 2017

Інноваційні технології, створені на застосуванні новітніх інноваційних ідей, не обійшли стороною і виробництво вікон і дверей. Чи не перестають дивувати дуже сміливі фантазії і польоти інженерної думки виробників, які створили так звані розумні вікна.

Застосування таких вікон одночасно вирішує дві задачі. Перш за все, такі конструкції є енергоефективними, що дозволяє в значній мірі економити тепло і завдяки цьому підвищувати комфортні умови проживання. До того ж енергоефективності будівель при будівництві зараз приділяється велика увага, і всі зусилля спрямовані на підвищення теплозберігаючих властивостей будівельних матеріалів, в тому числі і стекол. З іншого боку, важливим є і фінансовий аспект. Застосування таких вікон дозволяє істотно економити на витратах електроенергії. Такі конструкції змінюють свої якості в залежності від навколишнього оточення.

Існує безліч різновидів розумних вікон. Розглянемо найпопулярніші.

Всю недвижимость Кривого Рога Вы можете отыскать на сайте http://realtykr.dp.ua по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Електрохромние, що змінюють свою прозорість

Такі вікна мають здатність змінювати ступінь своєї прозорості в досить широкому діапазоні. Вони можуть змінювати абсолютну прозорість на повну темряву. Ці зміни відбуваються не самі по собі, а залежать від команди, яка подається особою, що здійснює управління. Досягнення даного ефекту стає можливим завдяки розташуванню електродів між стекол. Надходить команда користувача надає руху іони, що зумовлює зміну кольору скла. Напруга, необхідне для прояву подібного ефекту, невелике (близько 3 В), а ось щоб підтримати такий стан, напруги не потрібно взагалі.

фотохромниє скла

Відтінок скла залежить від рівня освітленості в певні дні: сонячні або похмурі. Такий же принцип закладений в основу роботи фотохромних очок. Однак, контролюючи освітленість, такі скла не здатні до збереження сонячної енергії. Підходять такі скла для невеликих за розміром вікон і вимагають ще значного доопрацювання.

термохромні вікна

У таких вікнах відбувається зміна кольору скла. Діапазон таких змін досить широкий. У результаті скло може стати абсолютно білим. Зовнішня поверхня у нього покрита гелієм. Така зміна кольору зумовлена реагуванням його на теплове випромінювання. Термохромні скла мають здатність пропускати або відштовхувати його. Випускаються вироби для застосування на виробництві та в побуті.

рідкокристалічні скла

Спочатку вони випускалися для додання вікну презентабельного вигляду, а в другу чергу для енергоефективності. Конструктивно такі вікна включають в себе два шари досить міцного загартованого скла і стільки ж шарів жидкокристаллической плівки.

Похожие страницы