Особливості спорудження фундаменту для приватного будинку

29.12.2020

Зведення будинку починається з проектування, подальшого затвердження проектної та технічної документації у всіх інстанціях і розбивки плану. При безпосередньому будівництві будинку з цегли або піноблоків найпершим етапом є спорудження фундаменту. Вартість його закладки може досягати двадцяти п'яти відсотків від загальної вартості будинку.

Качественный купить фалос вы можете на сайте в любое удобное для вас время.

Фундамент - нижня частина конструкції будівлі, функція якої полягає в сприйнятті і подальшої передачі навантаження на грунт від будинку. Площина, якою фундамент спирається на поверхню землі, носить назву підошва. Якщо передбачається, що будинок буде мати підвал, то стінами цього приміщення буде фундамент, частина якого розташовується вище рівня поверхні підлоги підвалу. Якщо будинок зводиться на складному грунті, особливо на так званому пучинистом, необхідно уявляти, яким чином взаємодіють конструкція фундаменту і підстилають шари основи.

Трудомісткість і вартість зведення фундаменту відносно високі, а усунення помилок, що виникли при його будівництві, досить дороге. Так що до будівництва фундаменту необхідно підходити з усією відповідальністю.

Одним з найбільш поширених фундаментів, які використовуються при зведенні будинків, є заглиблений стрічковий. Дану конструкцію можна віднести до розряду класичних, які закладаються за бажанням будівельників. Даний тип підстави зазвичай споруджується в разі будівництва важких будинків з каменю і цегли, а також якщо проект передбачає наявність у будинку підвалу.

Стрічкові заглиблені фундаменти досить масивні. Їх споруда є трудомістким процесом, який вимагає багато часу, сил і уваги, хоча сама технологія будівництва цього підстави досить проста. Підошва стрічкового фундаменту зазвичай розташовується на глибині в двісті міліметрів від лінії промерзання грунту. Якщо на ділянці, де проводиться будівництво, піщаний або сухий грунт, а сама будівля має один поверх і не відрізняється великими розмірами, то підошву підстави можна розмістити і вище рівня залягання грунту, проте в будь-якому випадку вона повинна розташовуватися не вище п'ятисот міліметрів від поверхні землі .

При всіх своїх мінусах виконаний відповідно до технічних вимог стрічковий фундамент має одну дуже важливу перевагу - стійкість перед деформаціями, що робить споруду довговічною.

За способом зведення стрічкові фундаменти класифікують на збірні і монолітні. Така конструкція може мати ступеневу, трапециевидное або прямокутний перетин. Монолітні фундаменти споруджуються з бетону, змішаного з щебенем або гравієм. Найчастіше використовується бетон марки В15, більш високі марки потрібно використовувати тільки в разі будівництва фундаменту складної конфігурації. Верхня частина фундаменту, вона ж обріз, повинна виступати над рівнем землі на висоту близько ста міліметрів. Ширина цього виступу повинна перевищувати товщину стін.

Якщо фундамент споруджується на слабкому грунті, то краще додатково спорудити уступи по висоті конструкції через відстань від трьохсот до шестисот міліметрів. Щоб надати конструкції додаткової міцності на вигин, необхідно використовувати армування, яке виробляється з використанням арматури діаметром від десяти до дванадцяти міліметрів. Оскільки найбільшу напругу бетонна конструкція відчуває на поверхні, арматуру розміщують по краях. Найоптимальнішим відстанню вважається п'ятдесят міліметрів, оскільки в цьому випадку арматура не тільки знаходиться близько до краю, а й надійно захищена від корозії.

Збірні стрічкові фундаменти споруджуються з використанням спеціальних фундаментних блоків стінових, які встановлюються на блоки-подушки. Якщо проектом передбачено наявність колони, то для її установки використовується спеціальна платформа, вона ж черевик, яка здійснює передачу навантаження на грунт. Під час укладання залізобетонних блоків армуванню піддаються горизонтальні шари розчину. Особливо багато уваги приділяється армуванню кутів будинку.

Бічна площину фундаменту, який споруджується на рухливих грунтах, повинна мати спеціальне гідроізолюючі покриття, яке зменшує зчеплення підстави і грунту, і бути рівною, це запобігає видавлювання грунту. Гідроізоляція може бути обмазувальної або оклеечной, відповідно, для її створення можуть використовуватися мастики і мембрани. Вибір того чи іншого типу фундаменту визначається проектним рішенням і конкретними умовами, при яких зводиться будинок.

Похожие страницы