Частотний перетворювач

31 марта 2017

Особливості роботи та переваги приладу

Принцип дії полягає в подвійному перетворенні напруги. За допомогою діодного моста постійного струму мережевий змінний струм перетворюється в постійний, а потім з постійного знову в змінний, але вже з необхідними частотними параметрами. В результаті забезпечується зниження пускового струму в 4-5 разів, що дозволяє домогтися плавного запуску двигуна, знизити витрату енергії на 50-60%. Така економія сприяє досить швидкої окупності пристрою. Особливо це вигідно в умовах промислового виробництва. При використанні приладу для регулювання роботи насосів скорочення витрат води становить 10-15%, до того ж знижується ризик гідравлічних ударів в системі трубопроводу. Застосування частотники в системах з транспортування рідин і газів вважається найбільш ефективним. Він дозволяє регулювати швидкість руху робочого колеса насоса або вентилятора, що набагато вигідніше, ніж системи засувок і клапанів, так як при стримуванні потоку рідини клапаном відбуваються значні енергетичні втрати.

Застосування частотники продовжує термін служби обладнання, виключає виникнення аварій і підвищує рівень безпеки на виробництві. Прилад дозволяє проводити точну настройку режимів функціонування технологічних систем. Перетворювачі застосовують з двигунами насосів, компресорів, вентиляторів, витяжок і т. П.
Різноманітність функцій і критерії вибору

Качественный частотный преобразователь купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.


Як правило, виробники намагаються обладнати прилади найнеобхіднішими функціями, так як збільшення їх кількості веде до зростання ціни. Багато функцій пропонуються у вигляді додаткових опцій. Частотники дозволяють регулювати швидкість від нуля до номінальної і вище, забезпечувати плавний розгін і настільки ж плавну зупинку, обмежують струм в межах номінального при запуску двигуна, а також при роботі в звичайному і аварійному режимах.

Управління пристроїв буває двох типів: скалярний і векторний. Прилади з векторним керуванням дозволяють використовувати гнучку, більш точну систему налаштувань. Коштують вони дорожче, а для їх налаштування потрібна кваліфікація. Скалярні частотники підтримують певні параметри напруги і частоти на виході, але для простих систем цього цілком достатньо. Вони прості у використанні, так як функціонують із заводськими настройками. Потужність перетворювача вибирається по максимально можливої навантаженні, а діапазон напруг краще підібрати якомога ширше. Це дозволить уникнути неприємностей при скачках напруги. Зазвичай при визначенні необхідної потужності до аналогічної характеристики двигуна додається близько 15%. Відповідним чином розраховуються і значення струму перетворювача. Він повинен бути трохи більше струму перевантажень приводу. Для безвідмовної роботи перетворювача необхідний якісний тепловідвід. Нерідко від перегріву страждають пристрої з високими показниками пило- та водостійкості. Фахівці рекомендують купувати моделі з менш високою герметичністю і розміщувати їх в захисному шафі, виробляючи регулярне провітрювання.

При покупці приладу варто звернути увагу на термін гарантійного обслуговування, який є показником надійності і якості деталей конструкції. Вибираючи виробника, заздалегідь дізнайтеся про наявність у вашому місті сервісного обслуговування.

Похожие страницы