​Оздоблення бетонних сходів

14 февряля 2019

Як і чим краще обробити бетонні сходи? Це питання хвилює багатьох у кого побудована або будується сходи. Ми допоможемо вам з вибором матеріалу яким можна облагородити сумовитий сірий колір бетону.

Сходи, зроблена з бетону - це спорудження безумовно міцне і довговічне. Але нажаль! - сама по собі такі сходи не дуже красива, оскільки бетон має не дуже приємний для ока сірий колір і до того ж може кришитися на прямих і гострих кутах. Тому бетонні сходи потребує ще у фінальній обробці, яка повинна додати до її суто функціональним завданням якийсь зовнішній лиск і естетичну досконалість.

У наш час для остаточної обробки бетонних сходів є досить багато матеріалів, кожен з яких має свої достоїнства і недоліками, про які має сенс поговорити.

Квартиры около центра купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Отже:

Варіант перший - натуральне дерево

Це один з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів, у якого є цілий ряд безперечних переваг. Натуральне дерево (особливо таких порід як ясен, дуб або кедр) - це гарний матеріал, він має низьку теплопровідність і тому не «холодить» ноги і не ковзає. Дерево добре обробляється і може успішно використовуватися при найрізноманітніших дизайнерських рішеннях при оформленні інтер'єру.

Однак у дерева є і істотний недолік: воно може мати нерівномірну структуру і схильне до гниття. Тому, якщо ви хочете отримати облицювання, спроможну простояти довгі роки, вам доведеться дуже ретельно підійти до відбору матеріалу, оскільки для дерев'яної облицювання не годяться дошки, в яких є тріщини, сучки (або дірки від них), ділянки різних кольорів і т.д . Крім того, обробне дерево повинно бути дуже добре просушено: його вологість не повинна бути більше 9-11%. Крім того, треба пам'ятати, що натуральне дерево - матеріал досить ніжний. Якщо ви надовго залишаєте будинок непридатним для проживання, то з великою часткою ймовірності можна припустити, що в неопалюваному будинку дерев'яне облицювання буде відволожуватися і почне гнити.

Варіант другий - терасна дошка

Тому для будинків з непостійним проживанням має сенс скористатися для обробки іншим матеріалом - терасної дошкою (декінг). Вона на 70% складається з дуже дрібної деревної тирси і на 30% - з полімерних смол. За своїми властивостями декінг аналогічний дереву, але на відміну від натурального дерева, не гниє (чому може використовуватися і при обробці вуличних сходів), і коштує дешевше. Правда, і виглядає дещо «простіше» ...

Варіант третій - ламінат

Конкуренцію натуральному дереву і декінг при обробці внутрішньобудинкових сходів може скласти ламінат. Він особливо гарний тим, що може використовуватися і для покриття підлог - так що при бажанні можна оформити підлоги і сходи в єдиному стилі.

Однак, вибираючи ламінат в якості оздоблювального матеріалу, треба пам'ятати, що по-перше - ламінатна дошка не повинна бути вже сходинки і по-друге - матеріал не повинен містити

в своїй просочення формальдегід. Для оздоблення сходів в житлових приміщеннях краще всього підійде ламінат класу E1 і товщиною в 6-12 мм. Крім помірної ціни і високої зносостійкості ламінат має ще один плюс: цей матеріал «не галасливий», він буде глушити звук кроків по сходах.

Варіант четвертий - клінкерна плитка

Ще один непоганий варіант для обробки бетонних сходів - це керамогранітна (клінкерна) плитка. Вона хороша своєю стійкістю до найнесприятливіших середах (на вулиці) і високою технологічністю: на таких плитках заздалегідь робляться звіси, а щоб закріпити її на бетоні досить одного шару плиткового клею. Труднощі при цьому може скласти тільки «підгонка» стандартного розміру плиток до ширини сходової сходинки. І до того ж треба пам'ятати, що для сходів потрібно вибирати плитки з шорсткою поверхнею, щоб не було ризику на них подскользнуться. Що ж до недоліків цього матеріалу, то вони такі ж, як і у самого бетону: це матеріал «холодний» (якщо ходити по ньому босоніж) і «гучний» (звук кроків керамограніт не глушити).

Варіант п'ятий - вінілова плитка

Цей обробний матеріал хоч і називається плиткою, але за своїми властивостями більше схожий на товстий і щільний лінолеум, а за зовнішнім виглядом більше нагадує ламінат. Укладати її на сходи простіше, ніж клінкерну плитку (оскільки її легше рівняти-різати), а на дотик вона «тепліше» і, завдяки своїй еластичності, добре прибирає звук будь-яких кроків.

Варіант шостий - лінолеум

Ще більш економний варіант обробки бетонних сходів - спеціальний лінолеум. У його склад додається кварцовий пісок, яка робить його поверхню шероховато-рельєфною. Нижній шар такого лінолеуму покривається гумою - так що по бетону від теж не ковзає. Проте, не дивлячись на низьку ціну, таке покриття особливою популярністю не користується, оскільки його міцність набагато нижче, ніж у плитки або терасної дошки.

Похожие страницы